+2 امتیاز
سوال شده در پرسش عمومی توسط
سلام من تازه نتایج کنکورم نتایج و عمران سراسری قبول میشم میخواستم بدونم اگه آزمون نظام مهندسی بدیم و قبول شیم و عضو نظام مهندسی شیم حقوق میگیریم از نظام مهندسی؟؟؟ببخشید شاید سوالم بچگانه و بی معنی باشه ولی من تو روستا زندگی میکنم و هیچ مهندسی هم تا حالا ندیدم و نمیتونم اطلاعات به دست بیارم به خاطر علاقم به ریاضی میخوام عمران بخونم لطفا کمکم کنید

1 پاسخ

+1 امتیاز
پاسخ داده شده توسط
 
بهترین پاسخ
باسلام

رشته عمران از جمله مهندسی های خوب با درآمد مناسب است که اغلب مهندسان فارغ التحصیل آن با کمی تلاش از پس هزینه های زندگی بر می آیند. با دریافت پروانه نظام مهندسی ساختمان و داشتن مهر و امضا شما مستقیما از نظام مهندسی حق الزحمه نمی گیرید و حقوق ثابت و تضمین شده ای برای آن وجود ندارد اما با انجام کارهای ساختمانی همچون طراحی و نظارت و اجرا به درآمد می رسید. در واقع مخاطب اصلی شما کارفرمایی است که قصد ساختن ساختمان دارد و شما برای او کار خواهید کرد.

صادقانه بگویم در ایران جز رشته پزشکی در حد تخصص، رشته های دیگر از درآمد تضمین شده و متناسب با مخارج این روزها برخوردار نیستند مگر آنکه بسیار هوشمندانه در کنار رشته مهندسی یکی از درس های تخصصی همچون فیزیک پایه را برای کلاس های کنکور تدریس کنید و در میان مدرسان کنکور شهرت بیابید که آن هم منبع درآمد بسیار خوبی است. بر اساس آمار اعلام شده از سوی پژوهشگاه مجلس دو شغل پزشکی و تدریس خصوصی کنکور بالاترین درآمدهای امروز را در ایران به خود اختصاص داده اند. همچنین با خواندن رشته مهندسی می توانید در امور سوداگری همچون خرید و فروش املاک و مستغلات و ... نیز وارد شوید که با توجه به تخصص و داشتن کمی چرب زبانی موفق و ثروتمند خواهید بود.

در نهایت بدانید که روی بحث استخدام و مشاغل دولتی نمی توان حساب باز کرد مگر آنکه از رانت خاصی برخوردار باشید، و روی کسب درآمد مناسب از کار و تلاش هم حساب نکنید، به دنبال مشاغلی باشید که با پول سر و کار داشته باشند تا آینده تان تضمین شود.  هر رشته ای میخوانید از لحاظ دانش اقتصادی نیز خودتان را تقویت کنید و راه و رسم سوداگری در بازارهایی همچون بورس و ارز و طلا را نیز بیاموزید. در این اوضاع و احوال اگر نخورید خورده خواهید شد.
دارای دیدگاه توسط
عجب گفتی مهندس دمت گرم داغ دل همه ما همینه

اگر درباره موضوعات مختلف مرتبط با مهندسی سئوالی دارید به سایت درستی آمده اید؛ سئوال را طرح کرده و در اسرع وقت پاسخ را از اساتید و پیشکسوتان دریافت کنید.

محبوب ترین برچسب ها

نظام مهندسی پروانه ساختمان آزمون کار پروانه نظام مهندسی مهندسی عمران سابقه عمران نظام مهندسی ساختمان عضویت آزمون نظام مهندسی معماری ارشد کارشناسی مدرک کارشناسی ارشد نظام مهندسی پروانه اشتغال کارشناسی عمران حق امضا تحصیلی دانشگاه حق لیسانس رشته سازمان کاردانی اشتغال به کار مهندسی عضویت نظام مهندسی قبولی آزمون نظام مهندسی اعتبار زمانی قبولی آزمون دریافت پروانه آزمون پروانه طراحی و نظارت دشواری های مهندسی تعهد مهندسی درآمد مهر و امضای مهندسی رشته مهندسی رشته های مورد پذیرش نظام مهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت هم ارزی رشته های نظام مهندسی مهندسی مدیریت پروژه کد شهرداری نظام مهندسی دفتر پیشخوان شهرداری شهرسازی شهرداری مهر نظام مهندسی پروانه نظارت و اجرا نظام مهندسی ساختمان علمی کاربردی طراحی و نوسازی بافتهای فرسوده فناوری معماری فوق دیپلم معماری کلیدواژگان نظام مهندسی نمونه سئوال آزمون آزمون نظام مهندسی ساختمان پایان خدمت پروانه نظامم مهندسی شرایط دریافت پروانه مقررات ملی ساختمان محل سکونت پروانه اشتغال بکار پایه سه پروانه نقشه برداری اشتغال بکار مهندسی ارشد نقشه برداری شرکت مهندسی پروانه اشتغال به کار فارغ التحصیل مهندسی اشتغال به کار مهندسی شهرسازی مدرک تحصیلی اشتغال مهندسان رشته تحصیلی مهندسی معماری کاردانی مکانیک مهندسی عمران نقشه برداری شهرسازی معماری برق مکانیک ثبت آزمایشگاه مهندسی دانشگاهی رؤسای انتخابات ارجاع نظارت ریاضی کامپیوتر سدوشبکه عباسپور اشتغال طراحی مکانیک دروس اجتماعی تأمین مدارک کاربردی علمی بیمه امضا منابع شرکت فعالیت

50 سوال

51 پاسخ

10 دیدگاه

4 کاربر

...